Obavijest pristupnicima testa psihomotoričkih sposobnosti

Poštovani kandidati, poštovane kandidatkinje,

tijekom testa psihomotoričkih sposobnosti održanog dana 02. srpnja 2024. došlo je do problema u funkcioniranju sustava te je analizom utvrđeno da ovaj problem zahvaća samo korisnike s najnovijom inačicom iPhone uređaja.

Zbog tehničkih poteškoća prilikom izvođenja ispita psihomotoričkih sposobnosti i velikog broja žalbi, Povjerenstvo je donijelo odluku da se svim kandidatima omogući ponovno rješavanje DRUGOG zadatka s prepoznavanjem boja. Prvi zadatak (Labirint 1 i 2) nije bio predmet žalbi pa se isti neće bodovati. Zadnji zadatak (Precrtavanje slika 1 i 2) je već ranijom odlukom svima bodovan s maksimalnim brojem bodova, načelom jednakog tretmana prema svim kandidatima.

Ponavljanje će biti organizirano online, dana 05. srpnja u 9:00 sati.

Ponavljanje drugog zadatka nije obvezno te će se kandidatima koji ne pristupe testu uzeti u obzir rezultat ostvaren dana 02.07.2024.

Svi kandidati koji odluče ponovno pristupiti rješavanju zadatka, suglasni su da će im se bodovati rezultat ostvaren u ponovljenom drugom zadatku čak i u slučaju da isti bude lošiji od onoga ostvarenog u utorak 02.07.2024.

Za ponavljanje ispita potrebno je napraviti sljedeće korake:

1. Obvezno izbrisati postojeću aplikaciju (iOS i Android) te ponovo, putem uputa na web stranici, instalirati ispitnu aplikaciju

3. Kandidatima koji su imali tehničkih problema na Androidu predlaže se da koriste noviji mobilni uređaj s android operativnim sustavom

4. Ispitnoj aplikaciji kandidati pristupaju koristeći svoj OIB.

5. Pažljivo pročitati upute zadatka

Obzirom na programsku strukturu ispitne aplikacije svi kandidati koji pristupaju ispitu na:

•  Android mobilnim uređajima – moraju riješiti cijeli ispit da bi mogli poslati rezultate.
  • iOS mobilnim uređajima – moraju riješiti oba labirinta i prepoznavanje boja nakon čega će moći poslati rezultate.

U oba slučaja bodovat će se samo drugi zadatak (zadatak s prepoznavanjem boja).

Kandidati koji nisu pristupili ispitu u utorak 02.07.2024. ne ostvaruju pravo ponovnog pristupanja ispitu.

OBJAVA REZULTATA

Rezultati će biti objavljeni na web stranici Fakulteta, 05. srpnja 2024. tijekom dana.

Fakultet dentalne medicine