Posjet delegacije članova Gradskog vijeća grada Cheonana, Južna Koreja

Dana 17. lipnja 2024. Fakultet dentalne medicine Sveučilišta u Rijeci posjetilo je 35 članova Gradskog vijeća grada Cheonana iz Južne Koreje. Na stručnom sastanku koji je organiziran ovom prigodom sudjelovali su članovi Uprave i predstavnici nastavnika Fakulteta, kao i gospođa Marija Banac kao predstavnica Klastera zdravstvenog turizma Kvarnera.

Gđa Banac je uvaženim gostima prezentirala misiju i viziju Klastera te dala uvid u interakcije zdravstvenog, znanstvenog i turističkog sektora, odnosno znanstvene industrije koje uvjetuju stvaranje prepoznatljivog i konkurentnog zdravstveno-turističkog proizvoda na lokalnoj i međunarodnoj razini.

Doc.dr.sc. Romana Peršić Bukmir, prodekanica za internacionalizaciju, kvalitetu i znanost, prezentirala je ustroj Fakulteta dentalne medicine kao i samih studijskih programa, naglasivši važnost interakcije fakulteta sa zajednicom što se odvija kroz brojne stručne ali i humanitarne projekte samog Fakulteta.

Prof.dr.sc. Alen Braut ovom je prigodom prikazao svoju inovaciju T4C19R (Torpedo for-Covid 19 from Rijeka) za koju je primio i Nagradu za inovaciju Primorsko-Goranske županije. Činjenica je da se radi o zaštitnoj komori koja je omogućila normalan rad doktorima dentalne medicine u vrijeme pandemije covida, kada je imperativ bio apsolutno sprječavanje širenja aerosola. Uz to ovakva inovacija dala je i našim uvaženim gostima uvid u izvrstan u potencijal Fakulteta da izuzev opsežnog nastavnog i znanstvenog rada bude i izvorom inovacija primjenjivih u stručnom radu. Naši gosti izrazili su zadovoljstvo viđenim te izrazili spremnost za daljnju suradnju. Svoj boravak u Rijeci nastavili su posjetom jednoj od naših nastavnih baza,  OrtoNova dentalnom centru.